Лариса Венедіктова Жорстокість можливості

Лариса Венедіктова

Лариса Венедіктова

Жорстокість можливості
  • Рік створення: 2022
  • Теги: Танець,
  • Географія презентації: Київ
  • Тривалість: 45 хвилин

 

Лариса Венедіктова — перформерка, хореографка, дослідниця. З 2000 кураторка в TanzLaboratorium performance group. Викладає у Муніципальній Академії естрадного та циркового мистецтв (Київ).

 

TanzLaboratorium — незалежна дослідницька перформанс-група, що досліджує та проблематизує відносини між танцем та сучасним мистецтвом, між художником та глядачем, між суб’єктом та об’єктом, між контекстом та особистою практикою, між фінансуванням та продукуванням мистецтва.

 

Команда:

Перформерки — Лариса Венедіктова, Вікторія Жембровська, Яна Колодійчук, Мар’яна Матвейчук, Наталія Шинкаренко.

Неможливість контролювати розвиток подій віднімає в людини центральне становище у світі, повертає їй її статус потенційності. Цей статус досліджують Tazlaboratorium та студенти другого акторського курсу КМАЕЦМ. Перформанс є продовженням  роботи “Жорстокість можливості”, де досліджувались можливості трансформації ідей А. Арто у сучасну мистецьку практику.

 

“Між принципами театру та першоосновами алхімії існує загадкова тотожність сутності. Справа в тому, що театр, як і алхімія, якщо розглядати його принципи і таємні пружини, лежить на кількох підставах, що залишаються одними і тими ж для всіх мистецтв, – підставах, які в галузі духу та уяви спрямовані на досягнення тієї ж ефективності, що в області реального дозволяє справді робити золото. Однак між театром і алхімією існує і більш піднесена схожість, яка з метафізичного погляду тягнеться значно далі. Справа в тому, що алхімія, як і театр, є мистецтвами, так би мовити, потенційними (віртуальними) – мистецтвами, які не несуть у собі ні своєї мети, ні своєї реальності” (Антонен Арто).

 

TanzLaboratorium це незалежний колектив в Києві, що  розглядає мистецтво як життєвий процес, що реалізується через перформативність. Перформативність у даному випадку означає спосіб художньої діяльності, що тематизує час. Художня стратегія групи – у проникненні в прогалини між формами сучасного мистецтва та руйнуванні лінгвістичних умовностей цих форм. У мистецькій практиці колективу тіло є автором образу і критичним агентом мислення. Фізична практика є методом критичного аналізу, а танець — через дослідження його сприйняття — стає способом мислення.

 

Презентація відбулась 20 грудня 2022 року в Центрі імені Козловського.

 

Робота реалізовувалась фондом proto produkciia за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.