Лабораторія Буто Нани Бякової
Що народжується, зникаючи
“Це народжується, тому що зникає” – сказав Хіджіката, засновник Буто, про танець. “Зникаючи, це народжується” – назвала цикл своїх останніх робіт і публічних подій Натсу Накаджіма, вчителька Нани Бякової, яка була однією з перших жінок-танцівниць Буто, немов цією фразою наостанок потиснувши руку померлому другові.
«Ми потискаємо руку померлим, які надсилають нам підбадьорення з-поза нашого тіла; це необмежена сила Буто. В історії нашого тіла щось ховається, зібране в підсвідомості, що проявиться в кожній деталі нашого вираження. Тут ми можемо віднайти час з еластичністю, надісланою мертвими. Ми можемо знайти Буто, так само як можемо доторкнутися до прихованої реальності, щось може народитися, проявитися, водночас живучи та помираючи». (Татсумі Хіджіката в листі до Натсу Накаджіма, 1984, «Моєму другові».)
На перший погляд, Буто має чимало форм та суперечностей. Аби краще зрозуміти, що поєднує різноманіття напрямку, у лекційній частині розглянемо передумови виникнення та історію: зародження в епоху нового Японського авангарду 60-х, розвиток та трансформації, а також теоретичні та практичні компоненти.
Протягом практичного циклу розглянемо особливості танцю Буто, зокрема: інший плин часу, тіло – простір, напруга, пауза, ритм. Познайомимося з Буто-фу, і як бонус, лабораторно попрацюємо з образами, натхненими Буто-кабаре.
Нана Бякова – міждисциплінарна мисткиня, перформерка, дослідниця, народилася в Миколаєві. Її полотно – власна тілесна форма, яку вона використовує як нейтральний матеріал, щоб заглибитись у візерунки пам’яті, межі та перехідні стани, ідентичність та взаємозвʼязок між людським тілом та тим, що не є людиною. З 2016 року Нана присвятила себе практиці Анкоку Буто, японського авангардного танцю, який виник після Другої світової війни і його часто називають “танцем смерті”. Досліджувала історію Буто через мистецький архів Університету Кейо в Токіо та танцювала в складі Буто-колективу “Muteki-sha” під наставництвом Натсу Накаджіми.
Теорія
- 21 січня, 18:00-20:00
- 29 січня, 18:00-20:00
Практика
- 25 січня, 15:00-19:00
- 1 лютого, 15:00-19:00
- 2 лютого, 15:00-19:00
Внесок за участь
- 2100 грн – весь курс лекцій та воркшопів
- 300 грн – вартість однієї лекції
Лекції можна відвідати окремо на ваш вибір. Відвідування воркшопів можливо лише за участі у всьому курсі.
Маємо два безплатних місця для Стипендіаток і Стипендіатів (деталі в реєстрації). Якщо кількість охочих буде більш як двоє — формуватимемо список на конкурсній основі.
Також, якщо ви маєте фінансові труднощі та хочете взяти участь в усіх подіях, напишіть нам на info@proto-produkciia.com (маємо два безплатних місця під такі потреби).
За попередньої реєстрації до 20 січня